درب اتوماتیک شیشه‌ ای چیست و انواع آن

درب اتوماتیک شیشه ای چیست

فهرست مطالب

درب اتوماتیک شیشه‌ ای مزایای‌ بسیاری دارد که باعث شده امروزه از آن در ساختمان‌ها، بانک‌ها، هتل‌ها،‌‌‌ بیمارستان‌ها‌‌‌ و….استفاده شود. درب اتوماتیک شیشه‌ای زیبایی محیط ساختمان را چند برابر می‌کند و نمای شیشه‌ای آن درخشش خاصی به محیط می‌دهد. از این نوع درب‌ها بیشتر در مکان‌هایی استفاده می‌شود که تردد جمعیت زیاد می‌باشد.

در این مقاله شما را با درب اتوماتیک شیشه‌ای آشنا  و انواع آن را برای شما بیان می‌کنیم تا‌ بتوانید بهترین انتخاب را در خرید خود داشته باشید. پس تا انتهای این مقاله با سایت ارزان دُر همراه باشید.

درب اتوماتیک شیشه‌ ای چیست؟

درب اتوماتیک شیشه‌ ای چیست؟

درب‌های شیشه‌ای با‌ توجه به نیاز مشتریان بیشتر مورد استفاده‌ قرار می‌گیرند. اگر شما دقت کنید در محیط‌های شلوغ که رفت‌ و آمد زیادی وجود دارد، از درب‌های اتوماتیک شیشه‌ای استفاده می‌کنند؛ به این دلیل که رفت‌ و برگشت برای افراد راحت‌تر باشد و ترافیک در آن محیط رخ ندهد.

شیشه‌ای که برای این‌ گونه درب‌ها استفاده می‌شود در برابر هر‌ گونه ضربه مقاوت بالایی دارد. این نوع از درب‌ها با توجه به کارایی آن‌ها قاب فلزی محکمی دارند که در اندازه و مدل‌های مختلف به بازار عرضه می‌شود.

انواع درب اتوماتیک شیشه‌ ای

در‌ب‌های اتوماتیک شیشه‌ای با توجه به کارایی و کاربردی که دارند در مکان‌ها نصب و اجرا می‌شوند. در این قسمت انواع درب‌های شیشه‌‌ای اتوماتیکی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 • درب اتوماتیک شیشه‌ای کشویی(اسلایدی)

از این‌گونه در‌ب‌ها بیشتر در فرودگاه، ترمینال‌ها، بانک‌ها و…. استفاده‌ می‌شود. درب‌های کشویی همان‌ طور که از نامشان پیداست به صورت کشویی باز می‌شوند.  یک سنسور چشمی در بالای درب وجود دارد که اگر شخصی نزدیک آن شود در باز‌ و بسته می‌شود. از درب‌های اسلایدی نسبت به دیگر در‌ب‌ها بیشتر استفاده می‌کنند.

 • درب اتوماتیک شیشه‌ای گردان(چرخان)

اگر به هتل‌ها و مکان‌های لوکس و شیک رفته باشید درب‌های اتوماتیکی شیشه‌ای گردان را به احتمال زیاد در آن مکان‌ها دیده‌اید. این‌ نوع درب‌ها یک زیبایی خاصی به ورودی محیط می‌دهد و در اولین دیدار خودنمایی می‌کنند. درب‌های گردان یا چرخان به صورت چرخشی هستند، یعنی می‌توان به صورت چرخشی ورود و خروج داشت. استفاده‌ از این درب‌ها برای مکان‌های کوچک کاملا مناسب است و  تجلی خاصی به آن محیط می‌دهد.

 • درب اتوماتیک لولایی

این مدل از درب‌های اتوماتیکی برای مکان‌هایی که ابعاد کوچکی دارند مورد استفاده‌ قرار می‌گیرند. درب اتوماتیک لولایی با بقیه درب‌هایی که برای شما نام بردیم، تفاوت دارد. تفاوت این درب با بقیه این است که ریلی برای حرکت در این‌ نوع درب‌ها وجود ندارد و با استفاده از یک جک، حرکت می‌کند.

 • درب اتوماتیک تلسکوپی

درب شیشه‌ای اتوماتیکی تلسکوپی یکی از مدل های پرکاربرد است که در مکان‌های پر‌تردد از آن استفاده می‌کنند. این‌گونه درب‌ها به این دلیل بیشتر مورد استفاده‌ قرار می‌گیرد، که حرکت آن کاملا روان است و چون از چرخ‌های پلیمری برای این درب‌ها استفاده کردند، باعث روان شدن حرکت در شده است.

 • درب اتوماتیک کرو

در بعضی از ساختمان‌ها که نمای آن به صورت دایره‌ای طراحی شده است، انتخاب درب از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. اگر برای چنین ساختمانی از درب‌های مستطیلی استفاده شود، زیبایی ورودی ساختمان کاهش می‌یابد.

پس لازم است در انتخاب خود دقت کنید.  به جرئت می‌توان گفت، که درب‌های شیشه‌ای کرو به دلیل طراحی دایره‌ای شکل می‌توانند بهترین انتخاب برای ورودی ساختمان شما باشد.

 • درب اتوماتیک تاشو

از درب‌های شیشه‌ای تاشو در محیط‌هایی که تردد نامحدود و زیاد است، استفاده می‌کنند. درب‌های تاشو کمی شبیه درب‌های لولایی می‌باشند. تنها تفاوتی که این دو‌نوع در دارند،میزان شعاع حرکت در‌ب‌ها هستند. درب‌های تاشو شیشه‌ای به دلیل شعاع حرکت کمتر،بیشتر مورد استفاده‌ قرار گرفته‌اند.

 • درب اتوماتیک تک لنگه یا دو لنگه

از این نوع درب‌ها بیشتر برای  درب پارکینگ‌ها استفاده می‌کنند. تک لنگه‌ها تنها یک لنگه در سمت چپ یا سمت راست دارند که باز و بسته می‌شوند اما در دو لنگه‌ها درها از وسط باز و بسته می‌شوند.

مزایای استفاده از درب اتوماتیک شیشه‌ای

 • زیبایی فضای ساختمان:

با استفاده از درب‌های اتوماتیکی شیشه‌ای می‌توان زیبایی ورودی ساختمان‌ها را بیشتر کرد واین موضوع در قسمت ورودی، باعث نمای زیبای ساختمان می‌شود.

 • جلوگیری از آلودگی و سرما یا گرما:

اگر از این مدل درب‌ها استفاده شود، ورود آلودگی و گرما یا سرما به داخل فضای ساختمان کمتر می‌شود و هیچ‌ گونه گرد و غباری از محیط بیرون نمی‌تواند باعث آلودگی محیط داخل ساختمان شود.

 • جلوگیری از تردد افراد در محیط:

وقتی از درب‌های اتوماتیکی استفاده شود، عبور و مرور برای افراد راحت می‌شود و به محض گذر افراد درب سریع‌تر بسته شده و امنیت فضای محیط را تا حد زیادی بالا می‌برد.

 • صرفه جویی کردن در انرژی:

با باز و بسته شدن سریع درب‌ها بعد از گذر افراد انرژی فضای داخلی هدر نمی‌رود. پس لازم است برای مصرف بهینه انرژی از درهای اتوماتیکی استفاده شود.

قیمت و خرید درب اتوماتیک شیشه‌ ای

قیمت و خرید درب اتوماتیک شیشه‌ ای

همان‌طور که می‌دانید قیمت محصول یکی از مهم‌ترین عوامل در انتخاب یک محصول است. برای خرید درب اتوماتیک شیشه‌ای باید در وهله‌ی اول کیفیت درب را در اولویت قرار دهید و بعد از آن به دنبال خرید محصول باشید.

خریداران درب اتوماتیکی شیشه‌ای می‌توانید برای خرید این‌گونه درب‌ها به سایت ارزان دُر مراجعه و از قیمت‌های درب متناسب با محیط‌تان مطلع شوید و یک محصول با کیفیت وبادوام خریداری کنید.

خدمات پس از فروش درب اتوماتیک شیشه‌ ای

برخی از محصولات هستند که بعد از خرید دچار مشکل می‌شوند و فروشنده محصول هیچ‌ گونه خدمات یا پشتیبانی را ارائه نمی‌دهد، در این صورت به خریدار ضرر مالی می‌رسد و آزرده خاطر می‌شود.

 اگر قصد خرید درب اتوماتیک شیشه‌ای را دارید حتما قبل از خرید این محصول، با یک کارشناس که در زمینه فروش و تولید این‌ گونه درب‌ها تخصص دارند مشاوره بگیرید.

برای خرید درب شیشه‌ای اتوماتیکی می‌توانید از کارشناسان فروشگاه اینترنتی ارزان دُر مشاوره لازم را بگیرید و خرید خود را با خیال راحت انجام دهید. بعد از خرید هم می‌توانید از خدمات و پشتیبانی این فروشگاه بهره‌مند شوید.

 در هنگام خرید درب اتوماتیکی نگران هیچ‌ گونه مشکلی نباشید، چرا که سایت ارزان دُر قبل از فروش به شما در زمینه انتخاب در، متناسب با فضای محیط‌تان مشاوره می‌دهد و نگرانی شما را از بابت خرید برطرف می‌کند.

نتیجه گیری

همان طور که در بالا ذکر کردیم از درب اتوماتیک شیشه‌ای در محیط‌هایی که تردد بالاست استفاده می‌شود. انواع آن‌ها را برای شما نام بردیم و هم اکنون شما به خوبی با مزایای درب‌های شیشه‌ای اتوماتیکی آشنا شدید.

بهتریتن درب شیشه ای اتوماتیکی دربی است که متناسب با ابعاد ورودی بوده و کیفیت بالایی داشته باشد که بتوان، بعد از خرید از آن به راحتی استفاده کرد و مشکلی را برای تردد به وجود نیاورد. پس شناخت این درب و انواع آن می‌تواند تاثیر زیادی در تصمیم گیری شما در انتخاب داشته باشد.

نکته ای که لازم است در انتهای این مقاله به شما بگوییم این است که در ابتدا قبل از خرید حتما باید  به این موضوع توجه کنید که فضای ورودی محیط شما چه ابعادی دارد، اگر این موضوع را بدانید و با یک کارشناس متخصص این حوزه مشاوره کنید حتما بهترین خرید را خواهید داشت.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
به بالای صفحه بردن
Call Now Buttonمشاوره رایگان