راحتی و آسایش با پرده برقی های ارزان دُر

فهرست مطالب

فرض کنید بعد از یک روز کاری عصر به خانه برگشته‌اید، در مقابل تلویزیون لم داده‌اید و مشغول تماشای بازی فوتبال تیم محبوبتان هستید. بازی آنقدر جذاب است که دلتان نمی‌خواهد از ان چشم بردارید.اما یک مشکل وجود دارد. نور خورشید چشمانتان را آزار می‌دهد. کسی هم در خانه نیست که پرده را بکشد. خودتان هم خسته تر از آن هستید که بلند شوید و پرده را بکشید.این جاست که با خودتان می‌گویید:”کاش پرده‌ها خودشون حرکت می‌کردند.” در‌واقع چاره‌ی کار شما خرید پرده‌ی برقی است.

  • پرده‌ی الکتریکی چیست؟
  • چگونه می‌توان پرده‌ی خانه را الکتریکی کرد؟
  • موتور پرده‌ی برقی چه انواعی دارد؟
  • انواع پرده های برقی چیست؟
  • هنگام خرید پرده‌ی برقی به چه نکاتی توجه کنیم؟

پرده‌ی برقی (الکتریکی) چیست؟

پرده‌ی برقی همانگونه که از اسمش پیداست با برق کار می‌کند. نیروی حرکتی مورد نیاز این پرده‌ها از طریق موتور آن تامین می‌شود. در واقع موتور مهم ترین جزء پرده‌ی برقی است. که با توجه به نوع پرده‌ای که انتخاب کرده‌ایم آن‌رابه حرکت در می‌آورد. از این پرده‌ها می‌توان در هر محیطی استفاده کرد. از منزل شخصی گرفته تا محیط‌های عمومی نظیر هتل‌ها و بیمارستان. در برخی از اماکن دسترسی به پرده‌ها دشوار است. یا به دلیل وزن زیاد پرده‌ها امکان این که آن‌هارا با دست جا به جا کرد فراهم نیست و یا انقدر تعداد پرده‌ها زیاد است که این کار بسیار وقت‌گیر است. به خصوص در این شرایط پرده‌های برقی بسیار کاربردی هستند. برندهای بی‌شماری در دنیا این محصول را ارائه می‌دهند.

برعکس تصور بسیاری از افراد، پرده‌ی برقی یک نوع پرده‌ی خاص نیست. میتوان تنها با افزودن یک موتوربرقی به پرده‌هایی که در خانه داریم، از امکانات پرده‌های الکتریکی استفاده کرد.

این پرده‌ها به خصوص برای خانه‌های هوشمند امکانات خارق العاده‌ای را به ارمغان می‌آورند. به عنوان مثال این قابلیت را دارند که هنگام غروب به طور خودکار بسته بشوند. و به دنبال آن چراغ‌های خانه به‌طور اتوماتیک روشن بشود.

یا این‌که برخی موتورها مجهز به سیستم تشخیص دمای محیط هستند. مثلا در تابستان وقتی دمای هوای محیط از 25 درجه‌ی سانتی گراد فراتر برود، پرده‌ها بسته می‌شوند تا نور و گرمای کم‌تری وارد اتاق بشود. این راه خوبی برای محافظت از گیاهان خانه و همین‌طور صرفه‌جویی در مصرف انرژی است. از طرف دیگر در زمستان با سرد شدن هوا این پرده‌ها باز می‌شوند تا از نور خورشید و گرمای طبیعی هوا برای گرم شدن خانه استفاده گردد.

از امکانات دیگر این پرده‌ها این است که به صدای محیط حساس هستند. به عنوان مثال اگر میخواهید در جمع خانوادگی خود به تماشای فیلم و سریال بنشینید، این پرده‌ها در واکنش به صدای بلندگوی سینمای خانگی بسته می‌شوند تا نور محیط برای لذت بیشتر شما تنظیم گردد.

یکی دیگر از قابلیت‌های پرده‌های هوشمند این است که به طور خودکار با نور خورشید تنظیم می‌شوند. در ساعاتی که نور خورشید بیشتر است بسته می‌شوند و بالعکس در ساعاتی که نور طبیعی کم است، گشوده می‌شوند تا همیشه یک تعادل بین نور طبیعی و نور محیط خانه برقرار کنند.

چگونه می توان پرده ی خانه را الکتریکی کرد؟

برای برقی کردن پرده‌ی خانه، فقط کافی است که یک ریل مخصوص و یک موتور برای پرده‌ی برقی تهیه کنید. موتور را به ریل مخصوص متصل می‌کنیم سپس به موتور برق وصل می‌شود. در ساده‌ترین حالت این پرده‌ها با استفاده از ریموت کار می‌کنند. همان‌طور که گفته شد در خانه‌های هوشمند می‌توانید با استفاده از موبایل و تبلت آن‌هارا کنترل کنید. باید این نکته را در نظر داشته باشید که شما از هر برند یا شرکتی که پرده‌ی برقی تهیه می‌کنید، در صورت بروز مشکل فقط همان شرکت می‌تواند برای برطرف کردن آن مشکل اقدام کند. پس این نکته بسیار مهم است که قبل از خرید، درمورد برندهای مختلف تحقیق کنید و از افراد باتجربه مشورت بگیرید تا بتوانید مناسب‌ترین شرکت و برند‌را انتخاب کنید. همین‌طور وجود گارانتی معتبر برای محصول الزامی است.

موتور پرده‌ی برقی چه انواعی دارد؟

با توجه به هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید. بسیار مهم است که از انواع موتورهای پرده‌های برقی اطلاع داشته باشید تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید. انتخاب نوع موتور بستگی به نیاز شما و مقدار هزینه‌ای دارد که می‌خواهید پرداخت کنید.

یکی از انواع موتور پرده‌ی برقی موتورهای با رسیور داخلی است. کنترل این موتورها در اختیار ماست و باتوجه به فرمانی که با ریموت به آن میدهیم کار می‌کند.

نوع دیگر موتورها بدون ریسیور هستند. این نوع موتورها مخصوص خانه‌های هوشمند هستند. که با توجه به برنامه‌ای که ما توسط سیستم هوشمند به آن می‌دهیم کار می‌کنند.

یکی از قابلیت‌هایی که عمده‌ی موتورها آن را دارا هستند، تشخیص نقطه‌ی انتها‌ی میله است. یعنی وقتی پرده درحال بسته شدن است، هنگامی که به انتهای میله برسد، دیگر دستوری مبنی بر حرکت دادن پرده صادر نمی‌شود و پرده در همان نقطه‌ی انتهایی توقف می‌کند.

علاوه بر نوع موتور خود پرده‌ها نیز انواع مختلفی دارند:

پرده‌های بالارو: از مزیت‌های این پرده‌ها این است که وقتی در بالای پنجره جمع بشوند، فضای کمی را اشغال می‌کنند. این نوع پرده‌ها طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی دارند و در محیط‌های مختلفی قابل استفاده هستند.

پرده‌های برقی کناررو: این پرده‌ها دونوع دارند.یک نوع آن پرده‌ی کنارروی یک طرفه است که از یک طرف باز و بسته می‌شود و نوع دیگر آن پرده‌ی کنارروی دوطرفه است که از هردوطرف می‌توان آن را باز و بسته کرد.

پرده‌های سایبان: کاربرد این پرده‌ها این است که از ورود نور خورشید به درون خانه جلوگیری می‌کنند. به عنوان مثال در آشپزخانه‌ها به کار می‌روند.

هنگام خرید پرده‌ی برقی به چه نکاتی توجه کنیم؟

مطمئنا خرید این پرده‌ها هزینه‌ای دارد و همه‌ی ما تمایل داریم نسبت به هزینه‌ای که انجام می‌دهیم خدمات مناسبی به ما ارائه گردد. و یا محصولی که میخریم ارزش هزینه کردن داشته باشد. هر فروشنده‌ای وظیفه دارد که اطلاعات مناسب را دراختیار مشتریانش قرار بدهد. به عنوان مثال اگر شما از طریق وبسایت دورفا تمایل به خرید موتور پرده دارید، می‌‌توانید از طریق شماره‌هایی که در سایت قرار  داده شده، تماس گرفته و سوالات خود‌را مطرح کنید. به طور کلی برای خرید پرده‌ی برقی بهتر است نکات زیر را در نظر بگیریم تا از خرید خود پشیمان نشویم:

  • موتوری که میخریم باید قدرت مناسبی داشته باشد. یکی از عوامل تعیین کننده در انتخاب موتور طول و عرض پرده‌ است. حتما باید در این مورد از کسانی که در این زمینه تخصص دارند مشاوره بگیریم. همین‌طور باید موتور بی‌صدا باشد. موتوری که صدای زیادی داشته باشد، آزار دهنده است و ممکن است بعد از مدتی از خریدتان پشیمان شوید.
  • چیزی که مسلم است، ‌موتوری که میخریم باید قابلیت این را داشته باشد که با کنترل از راه دور مدیریت شود. در غیر این صورت سرمان کلاه رفته است!
  • در انتخاب ریل و تسمه باید دقت کنیم که از مقاومت کافی برخوردار باشند.

نتیجه گیری:

تکنولوژی در خدمت بشریت است. هدف از هر پیشرفتی ایجاد راحتی و سهولت در زندگی ماست. مطئنا طراحان پرده‌های برقی هم به این فکر بوده‌اند که چگونه محصول مناسبی برای مصرف کنندگان تولید کنند که تا حدی در راحتی انسان‌ها نقش داشته باشد. مثل هر کالای دیگری، انتخاب پرده‌ی برقی نیز نیاز به شناخت و هوشمندی دارد. با یک انتخاب مناسب و پرداخت هزینه‌ای معقول می‌توان تا سالیان سال از مزایای استفاده از این محصول بهره‌مند شد. ارزان دُر معتبرترین شرکت برای خرید پرده برقی در کشور می باشد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
به بالای صفحه بردن
Call Now Buttonمشاوره رایگان