شیشه بالکن تاشو چیست و انواع آن

شیشه بالکن تاشو چیست و انواع آن

فهرست مطالب

شیشه بالکن تاشو به عنوان یکی از مدرن‌ترین پدیده‌های معماری ساختمان شناخته شده است. این سازه‌ها علاوه به محافظت، زیبایی ساختمان‌های امروزی را دوچندان کرده اند. اگر به دنبال تغییر در فضای ساختمان خود هستید و می‌خواهید از فضای‌ تراس خود و مناظر زیبا بیشتر بهره ببرید، این شیشه‌ها می‌توانند ظاهری شیک و مدرن به ساختمان شما بدهند.

مطمئنا صرف یک عصرانه در محیط ‌تراس بسیار دلنشین است. اما این روزها آپارتمان نشینی، گرد و غبار و شلوغی، افراد را از این زیبایی‌ها دور کرده است. شیشه بالکن تاشو می‌تواند با ایجاد یک محافظ و عایق شما را با محیط بیرون و ‌تراس آشتی دهد.

این مقاله با معرفی مشخصات فنی و انواع شیشه بالکن‌های تاشو، راهنمای جامعی برای انتخاب شیشه بالکن مناسب منزل شما است.

شیشه بالکن تاشو

شیشه بالکن تاشو یا ریلی، یک پوشش شیشه ای محافظ است که در ساختمان‌های مدرن به جهت افزایش ایمنی و زیبایی نصب می‌شود.  طراحی خاص و جذاب این پوشش‌های شیشه ای می‌تواند جلوه خاصی به فضای ساختمان بدهد. همچنین این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا از بالکن خود به عنوان یک اتاق نشیمن استفاده کنید و از مناظر بیرون و هوای مطبوع بهره ببرید. این شیشه‌ها علاوه بر ایجاد ایمنی برای فرزندان شما، می‌توانند از ورود حشرات به داخل ساختمان جلوگیری نمایند. از این شیشه‌ بالکن ها می‌توان در تمام فصول استفاده کرد و مانع ورود سرما و گرما به داخل منزل شد.

سیستم شیشه بالکن تاشو از چند لت تشکیل شده است که در هنگام جمع شدن، لت‌ها روی هم قرار می‌گیرند. سیستم این بالکن‌های شیشه ای، از دو پروفیل آلومینیومی‌ افقی تشکیل شده است که به صورت افقی روی سقف، کف بالکن و یا نرده‌ها نصب می‌شوند. شیشه‌های سکوریت 8 میلی متری بر روی این پروفیل‌ها نصب می‌شوند و به راحتی می‌توان آن‌ها را جمع و باز کرد.

در این سیستم، پانل‌های شیشه ای روی هم قرار گرفته اند و با کشیده شدن زنجیر اولین شیشه، بقیه شیشه‌ها به صورت اسلاید بر روی ریل حرکت می‌کنند و شیشه به صورت کامل باز می‌شود. این شیشه‌ها به راحتی باز و بسته می‌شوند و در یک گوشه جمع می‌شوند.

مزایای شیشه بالکن تاشو

مزایای شیشه تاشو یا ریلی به شرح زیر است.

 • باعث زیبایی نمای ساختمان می‌شود.
 • نور خورشید را در تمام طول روز به داخل هدایت می‌کند.
 • باعث افزایش ایمنی برای کودکان و حتی بزرگسالان می‌شود.
 • از ورود حشرات جلوگیری می‌کند.
 • با تغییر کاربری بالکن می‌توان از آن به عنوان اتاق نشیمن استفاده کرد.
 • فضای منزل را بزرگ‌تر و دلباز‌تر نشان می‌دهد.
 • طراحی جذاب شیشه‌ها به صورت گرد، سهمی، زاویه دار و چارگوش امکان پذیر است.
 • عایق صوتی و حرارتی است.
 • درز بندی خوبی دارد و از ورود گرد و غبار جلوگیری می‌کند.
 • در فصول گرم و سرد قابل استفاده است.
 • به راحتی باز و بسته می‌شود و در یک گوشه به صورت ریلی جمع می‌شود.

کاربرد شیشه بالکن‌های ریلی

 • استفاده در فضای داخلی و خارجی آپارتمان‌ها
 • پارتیشن بندی واحدهای اداری و تجاری
 • طراحی مراکز خرید و رستوران‌ها
 • استفاده در استخرها و مراکز ورزشی
 • زیبا سازی هتل‌ها و موزه‌ها

انواع شیشه‌های بالکنی تاشو

انواع شیشه‌های بالکنی تاشو

به طور کلی شیشه بالکنی ریلی با تنوع بالایی طراحی شده است تا جوابگوی هر نوع سلیقه ای باشد.

شیشه بالکنی تاشو فریم لس

این نوع شیشه‌ها بدون قاب آلومینیومی ‌ساخته می‌شوند و هیچ مانعی در چشم انداز ایجاد نمی‌کنند. در این سیستم از شیشه‌های سکوریت 8 تا 10 میلی متر ساخته می‌شوند. این سیستم در پارتیشن بندی هتل‌ها، رستوران‌ها، ویلاها، ‌تراس‌ها و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شیشه‌های بالکنی تاشو با قاب آلومینیومی

این مدل در قاب آلومینیومی‌قرار می‌گیرد و به دو طرف یا یک طرف جمع می‌شود. این نمونه یکی از پرکاربردترین نوع پارتیشن بندی است. این مدل در حالت بسته امنیت بالایی دارد و مانند پنجره ثابت است. این نمونه عایق خوبی در مقابل گرد و غبار، صدا و دما می‌باشد.

شیشه بالکنی تاشونده ریل به سقف (ریلی)

در شیشه بالکنی ریلی، پروفیل‌های آلومینیومی‌ بر روی سقف و یا قسمت بالای نرده‌ها نصب می‌گردند. شیشه‌هایی با ضخامت 8، 10 و 12 میلی متر به پروفیل‌های آلومینیومی ‌نصب می‌شوند و از استحکام بالایی برخوردارند.

شیشه بالکنی تاشونده کف تا سقف

در این نمونه، پروفیل‌های آلومینیومی ‌به سقف و کف متصل می‌شوند و شیشه‌ها به صورت کشویی به سمت داخل جمع می‌شوند. این نوع شیشه بالکنی فضای کمی‌ اشغال می‌کند و نظافت آن بسیار آسان است. در این نمونه از شیشه‌های سکوریت با ضخامت 8، 10 و 12 استفاده می‌شود.

راهنمای انتخاب شیشه بالکن تاشو

در انتخاب یک شیشه بالکن جمع شونده مناسب، باید به مواردی از قبیل اندازه شیشه، وزن شیشه، رنگ بندی، طراحی و متریال توجه کرد.

 • اندازه شیشه: اندازه گیری این شیشه‌ها باید بسیار دقیق انجام شود. بنابراین برای کاهش خطا در اندازه گیری از متخصصان این امر کمک بگیرید. این متخصصان با اندازه گیری طول و عرض پنجره می توانند به سایز دقیق شیشه بالکن های تاشو دست یابند.
 • وزن شیشه: وزن شیشه یکی از المان‌های مهم در سنجش مقاومت آن است. شیشه‌های سکوریت 8 میلی متری، وزن کم و مقاومت بالایی دارند و بهترین گزینه برای استفاده در بالکن می‌باشند. شیشه‌های 8 میلی متری وزن کم‌تر و مقاومت بیشتری نسبت به شیشه‌های 10 میلی متری دارند.
 • رنگ بندی: رنگ بندی نیز از دیگر عوامل زیبایی شناسی این نوع شیشه‌هاست که می‌تواند با توجه به طراحی ساختمان و مطابق با سلیقه شما انتخاب شود. شما با هر سلیقه ای می توانید رنگ و طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید و سفارش دهید.
 • طراحی: مطمئنا طراحی منحصر به فرد شیشه‌های بالکنی می‌تواند جلوه زیبایی به ساختمان بدهد. بنابراین برای ایجاد یک طراحی خاص می‌توانید از متخصصان کار بلد در این زمینه بهره ببرید. طراحی های جذاب مانند اشکال هندسی و یا استفاده از ‌شیشه‌های مورب می تواند بسیار جذاب باشد.
 • متریال: کیفیت متریال مورد استفاده در شیشه‌های تاشونده بسیار حائز اهمیت است. بنابراین در انتخاب سازنده این نوع شیشه‌ها دقت کامل داشته باشید تا بهترین متریال در ساخت شیشه بالکن شما مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از شیشه سکوریت و پروفیل آلومینیوم مرغوب و با کیفیت در استحکام این سیستم بسیار حائز اهمیت است.

تغییر فضای منزل با کمک شیشه بالکن تاشو  

همانطور که گفته شد، شیشه بالکن تاشو می‌تواند جلوه زیبایی به ظاهر ساختمان دهد. بنابراین شما می‌توانید با کمی‌ تغییر در دکوراسیون منزل خود، از فضای بالکن خود بیشتر استفاده کنید و از مشاهده مناظر لذت ببرید. همچنین این شیشه بالکن‌های تاشونده از امنیت بالایی برخوردارند و عایق دما و صدا می‌باشند.

تیم متخصص ارزان در با ساخت و نصب شیشه بالکن‌ تاشو با بالاترین کیفیت در خدمت سازندگان عزیز می‌باشد. با توجه به اینکه طراحی و متریال مورد استفاده در ساخت این شیشه‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. به شما این اطمینان داده می‌شود که شرکت ارزان در بالاترین کیفیت و منحصر به فرد‌ترین طراحی‌ها را در این زمینه ارائه می‌دهد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
به بالای صفحه بردن
Call Now Buttonمشاوره رایگان