مزایای استفاده از کرکره برقی چیست؟

مزایای استفاده از کرکره برقی چیست؟

فهرست مطالب

طی سال‌های اخیر کرکره‌های برقی به‌خاطر زیبایی و امنیت و سهولتی که برای کاربر فراهم می‌کنند؛ ابتدا به‌جای کرکره‌های آهنی قدیمی مغازه‌های تجاری به‌کار رفتند؛ اما امروزه استفاده از آن‌ها به‌عنوان درب پارکینگ‌ها و حتی برخی از پنجره‌ها هم کاملا مرسوم شده است و هر روزه در بخش‌های مختلف هر منطقه می‌توانیم انواع کرکره‌ها را مشاهده کنیم. کرکره‌ها از تجهیزات مختلف ساخته شده و برای کاربردهای گوناگون از آن‌ها استفاده می‌شود که هر کدام مزیت و کاربرد خاص خود را دارند.

طی این مقاله قصد داریم تا شما را با مزیت‌ها و معایب کرکره‌های برقی آشنا کنیم تا چنان‌چه قصد نصب کرکره برقی را دارید، با در نظر گرفتن ویژگی‌های مختلف این لوازم، بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

مزایای کرکره برقی

مزایای کرکره برقی

 طراحی و تولید انواع وسایل جدید و مدرن معمولا به‌منظور ایجاد سهولت در زندگی انسان‌ها، زیبایی، سرعت بخشیدن به کارها و برخی عوامل دیگر صورت می‌پذیرد که کرکره برقی نیز به‌عنوان یکی از مواردی محسوب می‌شود که ساخت و به‌کارگیری آن مزیت‌های بسیاری را در زندگی انسان‌ها به‌همراه داشته است. در این بخش مهم‌ترین مزایای کرکره‌های برقی را مرور خواهیم کرد.

سهولت استفاده

یکی از مهم‌ترین و ابتدایی‌ترین دلایلی که موجب اختراع درب‌ اتوماتیک شیشه ای شد، در واقع راحتی کار باز و بسته کردن و فراهم کردن آسایش افراد بوده است. باز و بسته کردن کرکره توسط ریموت برای همه‌ی افراد لذت بخش و ساده می‌باشد.

امنیت

بدنه‌ی کرکره‌های برقی عمدتا از جنس فلزهای مختلف و مقاوم می‌باشد که با ساختاری یکپارچه و مقاوم و البته بهره‌مندی از قفل الکترونیکی، امکان ورود افراد غیر و سارقین را کاهش می‌دهد. و از آنجایی‌که افزایش ضریب امنیت محل سکونت یا محیط کار همواره مورد مهمی در انتخاب درب‌ها و قفل‌ها بوده، بنابراین استفاده از کرکره‌های برقی در این زمینه می‌تواند بسیار راهگشا باشد. علاوه بر این موضوع، با به‌کارگیری از کرکره‌های برقی به‌عنوان درب پارکینگ، دیگر افراد برای باز و بسته کردن درب، از خودروی خود پیاده نخواهند شد و خطری مواجه خودرو آن‌ها نخواهد بود.

سرعت

در دنیای پرتلاطم امروز که سرعت انجام امور بسیار مهم است؛ استفاده از انواع درب‌های اتوماتیک می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد.

استفاده‌ی مفید از فضا

همان‌طور که می‌دانید از آنجایی‌که کرکره‌های برقی در حین باز و بسته شدن به سمت بالا و پایین رول می‌شوند و این موضوع سبب می‌گردد تا هیچ فضای اضافی را در قسمت داخلی یا بیرونی محل مورد نظر، اشغال نکنند. برای مثال پارکینگ‌های آپارتمان‌های چندین واحدی را در نظر بگیرید که چند درب برای پارکنیگ آن‌ها درنظر گرفته شده و استفاده‌ی از کرکره‌های برقی و می‌تواند چند جای پارکینگ اضافی را در پی داشته باشد.

ظاهر زیبا و مدرن

ظاهر یکپارچه و مدرن کرکره‌های برقی با سازه‌های امروزی هماهنگی خوبی دارند و موجب بهتر شدن نمای مکان مورد نظر خواهند شد. ضمن اینکه تیغه‌های بدنه‌ی کرکره‌ها از جنس‌های متفاوتی چون آلومینیم، پلی کربنات شفاف، و فولاد گالوانیزه و … ساخته می‌شوند و هر کدام‌شان در اشکال، ابعاد و رنگ‌های گوناگونی تولید می‌شوند. به این ترتیب رنگ و طرح کرکره برقی را می‌توان متناسب با مکان مدنظر گزینش کرد و ظاهری جذاب به وجود آورد.

مقاوم در شرایط متفاوت آب و هوایی

کرکره‌های برقی با تیغه‌های آلومینیومی را می‌توان در شرایط مختلف آب و هوایی استفاده کرد و  در برابر هرگونه باد، باران، گرد و غبار و رطوبت از مقاومت و دوام کافی برخوردار خواهد بود و مجاورت با عوامل مختلف آب و هوایی تاثیر خاصی بر روی کیفیت این محصول نخواهد داشت. ضمن اینکه در هنگام شرایط نامساعد آب و هوا مانند باد و طوفان‌های شدید، این درب‌ها می‌توانند محافظ خوبی برای مکان مورد نظر باشند و به‌همین خاطر استفاده از آن‌ها حتی در پنجره‌های برخی از مناطق نیز رایج شده است.

کاهش مصرف انرژی

شاید با خود فکر کنید با وجود برقی بودن، چطور می‌توان کرکره‌های برقی را در این زمینه نیز حائز اهمیت دانست؛ اما باید بدانید که بدنه‌ی کرکره‌های برقی معمولا عایق خوبی برای دماست و این به‌خاطر مواد عایق تزریق شده در میان تیغه‌های کرکره برقی است. البته تیغه‌های کرکره برقی در جنس‌های متفاوتی تولید می‌شوند و طبیعتاَ میزان عایق بودن‌شان هم متفاوت خواهد بود.

به این ترتیب در فصول گرم مانع انتقال گرما به فضای داخل و در فصول سرد سال نیز مانع ورود سرما به محیط داخل خواهد شد. با این تفاسیر، کرکره برقی مانع اتلاف انرژی شده و هزینه‌های مربوطه را کاهش خواهد داد.

معایب کرکره برقی

معایب کرکره برقی

هر تکنولوژی هر چقدر هم خوب و کارآمد باشد معمولا نقاط ضعف و محدودیت‌هایی هم دارد که کرکره‌های برقی هم از این قضیه مستثنی نیستند. در این بخش به مهم‌ترین معایب کرکره‌های برقی، اشاره می‌کنیم.

هزینه‌ی بالای راه‌اندازی و نگه‌داری

کرکره برقی از قطعات و تجهیزات متفاوتی من‌جمله، بدنه، موتور، مدار کنترل و … تشکیل می‌شود و به این ترتیب هزینه‌ی خرید آن نسبت به درب‌ها و کرکره‌های سنتی بالاتر خواهد بود؛ اما با توجه به تفاوت کامل در میزان کارآیی، نمی‌توان بالا بودن قیمت در قیاس با درب‌های معمولی را عیب به شمار آورد.

نیاز به افراد متخصص برای سرویس و نگه‌داری

کرکره برقی یک محصول کاملا اتوماتیک است که برای عملکرد صحیح، نیاز به صرف وقت و هزینه دارد. به این معنا که کرکره برقی هر چند ماه یک‌بار احتیاج به سرویس دارد و از آنجایی‌که از قطعات مختلفی تشکیل شده، این کار باید از طریق افراد متخصص و با صرف هزینه‌‌ای متناسب با تخصص آن‌ها صورت پذیرد.

مصرف برق و امکان آسیب دیدگی قطعات برقی

با داشتن کرکره برقی، یک وسیله‌ی برقی دیگر به خانه یا محل کار خود اضافه کردید، اما نیاز نیست خیلی نگران مصرف برق این وسایل باشید؛ کرکره‌های برقی بر اساس نوع موتورشان مصرف برق متفاوتی دارند و معمولا موتورهای ساید با توجه به قدرت بیش‌ترشان، مصرف بیش‌تری نیز دارند.

اما مشکلی که در مورد تجهیزات برقی این وسایل وجود دارد، امکان آسیب به مدار کنترل و یا خود موتور کرکره در صورت قطعی‌های مکرر برق و نوسانات شبکه‌ی برق است که فرد را متحمل هزینه‌های بسیاری خواهد کرد.

کلام پایانی

در این مقاله تلاش کردیم تا تمامی زوایای مربوط به مزیت و ضعف کرکره‌های برقی را مورد بحث قرار دهیم؛ همان‌طور که مشاهده کردید مزایای مختلف کرکره‌های برقی بسیار گسترده‌تر از معایب آن بوده و همین امر موجب ترویج سریع این وسایل شده است. البته در نظر داشته باشید که جنس قطعات و تجهیزات به‌کار رفته در میزان کارایی و دوام کرکره، بسیار تأثیر گذار است و انتخاب و مهندسی تجهیزات باید با درنظر گرفتن نیاز مکان و میزان رفت‌وآمد، ضریب امنیت مکان مدنظر و … صورت گیرد و در این صورت بیش‌ترین عمر مفید و البته کاربرد را خواهد داشت.

چنان‌چه قصد تهیه و راه‌اندازی کرکره برقی برای محیط مدنظر خود داشتید، شرکت ارزان دُر با سال‌ها تجربه‌ی تخصصی در زمینه‌ی انواع درب و پنجره و کرکره‌های اتوماتیک، در این راه کنار شماست تا با بهترین روش و هزینه‌ی ممکن، شما را برای داشتن کرکره‌های برقی مدرن و ایمن، یاری دهد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
به بالای صفحه بردن
Call Now Buttonمشاوره رایگان