دکوراسیون داخلی و کابینت

جهت سفارش دکوراسیون داخلی و کابینت با ما در تماس باشید.

دکوراسیون داخلی کابینت آشپزخانه

دکوراسیون داخلی کابینت آشپزخانه

 

طراحی دکوراسیون داخلی کابینت آشپزخانه با سبک‌های مختلفی در بازار شامل مدرن، کلاسیک، نئوکلاسیک، فشن، معاصر و … ارائه می‌شود. در این بخش می‌خواهیم به اهمیت دکوراسیون آشپزخانه و کابینت اشاره کنیم که بسیار حائز اهمیت است. آشپزخانه یکی از بخش‌های مهم خانه‌ها به حساب می‌آید که امروزه مورد توجه همه قرار دارد و از این مکان به عنوان قلب تپنده منزل یاد می شود و رفت و آمدهای زیادی در آن صورت می‌گیرد. آشپزخانه‌ها امروزه به عنوان محلی برای پخت و پز، شستشو، نگهداری از لوازم و وسایل استفاده می‌شود و باید سبک چیدمان وسایل، اجاق گاز پخت و پز، سینک شستشو مواد غذایی و ظروف و یخچال به خوبی انجام بگیرد.

نکات مهم در طراحی آشپزخانه

یکی از مهم‌ترین نکات در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه این است که باید به خوبی پیاده سازی شود و نکات بهداشتی در آن رعایت شود. محیط آشپزخانه به دلیل اینکه با سلامت انسان‌ها ارتباط مستقیمی دارد باید سعی شود طراحی آشپزخانه باید از بهترین متریال‌های روشن و مقاوم در برابر رطوبت و حرارت را داشته باشد. حتی باید یک کف‌شور مناسب برای آشپزخانه قرار دهید. یکی از نکات مهم در طراحی آشپزخانه‌ها این است که تهویه مناسب، پنجره‌ها و بالکن را قرار دهید و وجود نور در فضای مورد نظر بسیار ضروری است.

دکوراسیون داخلی در ساختمان چیست؟

دکوراسیون داخلی در دنیا به عنوان یک شغل و هنر به حساب می‌آید و برای بهبود فضاهای داخلی ساختمان‌ها امروزه بسیار ضروری است. برای طراحی محیط‌های داخلی ساختمان‌ها نیاز دارید تا آنها را زیباسازی نمایید. طراحی دکوراسیون داخلی برای منزل کوچک و با فضاهای بزرگ متفاوت است. هدف اصلی از طراحی داخلی این است که کارکرد روانی و فیزیکی محیط را بهتر کنید و زندگی را برای افراد راحت‌تر نمایید. فضای داخلی ساختمان بدون طراحی داخلی قابل استفاده نیست و بهترین و کامل‌ترین کارایی‌ها را ندارد و فضای داخلی امروزه جزو روح ساختمان محسوب می‌شود.

بهترین مکان برای قرار گیری تجهیزات آشپزخانه در ساختمان کجاست؟

آشپزخانه امروزه جزو مکان‌های مهم ساختمان به حساب می‌آیند و امروزه محل قرارگیری سینک ظرف‌شویی و تجهیزات پخت و پز باید در محل مناسبی قرار بگیرد و در نظر داشته باشید که آشپزخانه حتماً باید به صورت اصولی طراحی شود. محل قرارگیری سینک ظرف‌شویی و گاز و یخچال باید به‌گونه‌ای باشد که انرژی زیادی را از مصرف کننده نگیرد. طراحی دکور منزل باید در دید عموم مردم قرار بگیرد و ارتباط بصری باید قوی تر باشد و در آشپزخانه‌ها باید زیبایی کابینت‌ها دیده شوند و کابینت عنصر زیبایی شناخته می‌شود. از لحاظ زیباشناسی و ارتباط بصری در آشپزخانه‌ها باید زیبایی‌ها دیده شوند و امروزه از انواع مختلف کابینت‌ها استفاده می‌شود.

معمولاً در طراحی کابینت آشپزخانه‌ها باید بخش‌هایی که دید بهتری دارند سوپری باشند و درون آنها یخچال و فر قرار داده شوند. سعی کنید حتماً در جاهای خالی کابینت‌ها را به طور ویژه‌ای پر نمایید. در بخش‌هایی که در دید کمتری قرار دارند باید میزهایی را در نظر گرفت و سینک ظرف‌شور و پخت و پز و ماشین لباسشویی باید به طور شگفت انگیزی قرار داده شوند. باید ماشین‌های لباسشویی بتواند در کابینت ظاهر زیبایی به محیط خانه شما دهد و کابینت در این زمینه نقش زیادی دارد و وسایلی در کنار سرخ پز و توستر و … در مطبخ خانه به طرز ویژه جای بگیرد و از لحاظ بصری نیز دید خانه را بهتر کند.

نکات مهم در طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه

نکات مهم در طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه

 

در طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه باید نکات مهمی را در نظر گرفت و باید توجه داشت که از چه ابزارها و تجهیزاتی باید استفاده نمایید. اندازه و عرض تجهیزات بسیار حائز اهمیت است و باید در این زمینه با کابینت کار خود مشورت نمایید تا برای امکانات و تجهیزات آشپزخانه‌تان، کابینت طراحی نماید. برخی از ابزارهای داخل آشپزخانه باید در داخل کابینت‌ها استفاده شوند نظیر مواد شوینده، جا قاشقی‌ها، روغن، سطل زباله و … که باید به تأیید کارفرما برسد و استانداردهای لازم را در این زمینه باشد داشته باشد و همچنین هود به خوبی باید در کابینت پیاده شود تا در دکوراسیون داخلی منزل تأثیرگذار باشد.

محل صحیح قرارگیری یخچال در آشپزخانه کجاست؟

قرار گیری یخچال‌ها در آشپزخانه و دکوراسیون داخلی تأثیرگذار است و یخچال‌ها در اندازه‌های مختلفی ارائه شده‌اند و امروزه یخچال‌های ساید وجود دارند که گاهی یخچال‌های 10 تا 20 سانتی متر از کابینت بیرون می‌زند و شکل منظم و زیبایی ندارند. باید عمیق بیشتری را برای کابینت‌ها در نظر بگیرید تا به خوبی یخچال در آن جای بگیرد. به اندازه قطر یخچال، یخچال از کابینت بیرون می‌زند. همیشه پشت یخچال باید برای عبور هوا و تخلیه گرما، مقداری فضا در نظر داشت.

تجهیزات پخت و پز امروزه باید با نصاب کابینت هماهنگ شود تا از قبل اندازه‌گیری‌ها را انجام دهد و بداند دقیقاً شما چه تجهیزاتی دارید. تمامی این اطلاعات در گروه ابعاد و اندازه وسیله‌ها است و مثلاً اینکه فر تو کار و فر جعبه‌ای و گاز صفحه‌ای و ابعاد آنها را در نظر داشت. گاهی اطلاع از تجهیزات در طراحی دکوراسیون آشپزخانه از اهمیت زیادی برخوردار است و باید نکات مهم را در این زمینه بکار برد.

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

 

طراحی فضای آشپزخانه با توجه به دکوراسیون آن انجام می‌گیرد و باید فضاها و طراحی بخش‌ها و دیزاین آن را مد نظر داشت و باید از تنوع زیادی برخوردار باشد. هرکدام از اجزای آشپزخانه نظیر کابینت‌ها، فضای بین کابینت و تجهیزات آشپزخانه به تنهایی می‌توانند دنیای از خلاقیت و زیبایی را به وجود بیاورند. دکوراسیون آشپزخانه‌ها نقش زیادی در زیبایی داخل خانه دارند و امروزه کابینت سازها طراحی کابینت‌ها را بر مبنای دکور و فضاهای مبلمان و پرده‌ها انجام می‌دهند تا جذابیت منزل دو چندان شود.

مطالبی در خصوص دکوراسیون داخلی پذیرایی

دکوراسیون داخلی پذیرایی همانند دکوراسیون آشپزخانه از اهمیت زیادی برخوردار است و امروزه برای اینکه بتوانید دکور داخل منزلتان را منطبق با آشپزخانه قرار دهید باید از لوازم و تجهیزات بی نظیر استفاده کنید. تفکیک فضای پذیرایی از آشپزخانه باید معماری ایرانی را مد نظر قرار دهد و بسیار مطلوب است. برای رسیدن به فضای مطلوب باید طراحی دکوراسیون داخلی را از لوازم مورد نیاز تهیه کنید.

برای رسیدن به فضای مطلوب در طراحی دکور منزل باید ترکیب رنگ‌ها، چیدمان مبل‌ها و نورپردازی مناسب، طراحی بدنه و کف و دیواره‌های سالن، سقف و کناف را رعایت کنید و سعی کنید از این طرح و فضاها بیشترین استفاده را ببرید. ایجاد وسایل دکوراتیو می‌تواند فضای شما را بسیار تحت‌تأثیر قرار داده و با رعایت سبک‌های داخلی و دکوراسیون منازلتان می‌توانید جذابیت آن را افزایش دهید و در این زمینه می‌توانید از میزهای سلطنتی و مبلمان خاص استفاده نمایید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
به بالای صفحه بردن
Call Now Buttonمشاوره رایگان