نمای کرتین وال

جهت استعلام قیمت روز یا برای اجرای نمای کرتین وال با ما در تماس باشید.

نمای کرتین وال چیست و انواع آن

نمای کرتین وال یا نمای لامل یک نمای شیشه‌ای که وزن شیشه‌ها و انرژی‌های حاصل از باد و بارندگی را متوجه پوسته خارجی ساختمان می‌کند. در این مقاله سعی کرده‌ایم شما را با برخی از زیباترین نماهای ساختمان نظیر نمای کرتن وال یا همان نمای شیشه‌ای آشنا کنیم.

نمای کرتین وال چیست؟

نمای کرتین وال چیست؟

نمای لامل یا همان کرتن وال از نماهای مدرن ساختمانی بوده که ساختار آن ایستا است. در این روش سنگین بودن وزن شیشه روی سازه کرتن وال یا همان لامل‌ها و شاسی‌کشی‌ها مرتبط است و هیچ بار مرده‌ای بر روی ساختمان‌ها تحمیل نمی‌شود. نمای کرتین وال یکی از نماهای شیشه‌ای است که باعث به طور صحیح و مرتب نصب شود و سنگینی حاصل از وزن شیشه‌ها و بار انرژی‌های حاصل از باد و طوفان و بارندگی‌ها معمولاً روی پوسته خارجی نمای ساختمان قرار می‌گیرد و اصلاً بر روی ساختمان اصلی تأثیر نمی‌گذارد. سیستم‌های کرتین وال امروزه برای سازه‌های مجزا درون ساختمان‌ها استفاده می‌شود و یکی از نماهای شیشه‌ای ساختمان از لحاظ سازه و ارتفاع به شمار می‌رود و در این نماها معمولاً از مصالح سبک مخصوصاً ترکیبات آلومینیوم شیشه بهره برداری می‌شود.

نمای ساختمان

نماهای ساختمانی جزو زیبایی و مکان‌های بیرونی ساختمان به حساب می‌آیند که در جلب توجه افراد نقش دارند. نماهای بیرونی یا پوسته بیرونی ساختمان تأثیر زیادی در روی عایق بندی ساختمان‌ها و زیبایی شهر دارند و امروزه یک لایه محافظتی ساختمان برای شرایط مختلف آب و هوایی استفاده می‌شود و نقش زیادی در ظاهر ساختمان دارد. طراحی نماهای خارجی ساختمانی امروزه در انواع مجتمع‌های مسکونی و تجاری نیز استفاده می‌شود و نظم خاصی به شهر می‌بخشد.

از نماهای بیرونی جذاب که شامل سنگ‌ها، شیشه‌ای و آجرنما و … می‌باشد که در ساخت انواع نماهای ساختمانی امروزه بتن، شیشه، آلومینیوم، سنگ و آجر بسیار متداول است.

جنس نمای کرتین وال

جنس نمای کرتین وال

 

نماهای شیشه‌ای جزو نماهای خشک و تهویه شوند است که استراکچر آلومینیومی لامل قابل نصب سایر متریال‌های پوششی نظیر ورق آلومینیوم و کامپوزیت نمای سرامیکی را دارد. در گذشته با نصب سیستم فریم لس بر روی آهن مشکلات عایق بندی به وجود می‌آمده است ولی نماهای کرتین وال خوشبختانه به‌خاطر اینکه هیچ باری از خود به ساختمان تحمیل نمی‌کنند، سازه‌های ایستا شناخته می‌شوند. شاسی نماها نیروی وزن خود و نیروهای جانبی را حمل می‌نمایند.

انواع نماهای کرتین وال

تفاوت میان سیستم کرتین وال معمولاً در فیکس نمودن شیشه در بین لامل‌ها است و این در تثبیت شیشه‌ها باعث متفاوت شدن ظاهر خارجی نماها می‌شود. امروزه کرتین وال در اقسام زیادی وجود دارد و یکی از پرکاربردترین نوع آن را در ساختمان‌های زیادی مشاهده کرده‌اید. کرتین وال دارای انواع زیادی است که پرکاربردترین آنها شیشه‌ای هستند که در زیر برخی از مدل‌های آن را خدمتتان ذکر می‌کنیم:

  • نمای کرتین وال فریم لس ( Frameless )

معمولاً در نماهای بدون فریم از یک درپوش در سطوح خارجی استفاده نمی‌گردد. از چسب‌های استراکچرال برای تثبیت شیشه در فضای مابین لامل‌ها استفاده می‌شود. بعد از مدول بندی با لامل‌ها، شیشه‌ها مجدداً در کلاف آلومینیومی قرار می‌گیرد و در نتیجه سطح خارجی کاملاً یکنواخت از شیشه‌ها ایجاد می‌شود.

  • نمای کرتن وال فیس کپ(face cap)

در نمای فیس کپ بعد از نصب لامل‌های افقی و عمودی شیشه‌ها مابین این لامل‌ها نصب خواهند شد. شیشه‌ها با اتصال درپوش با دماغه لامل در محل خودش نصب می‌شوند. درپوش‌های استفاده شده معمولاً با رنگ و اشکال مختلف قابل اجرا هستند.

  • نمای سمی فریم لس

این روش که ترکیبی از فیس کپ و فریم لس است و ظاهر متفاوت‌تری نسبت به نمای خارجی ساختمان دارد و باعث ایجاد یک نمای خاص و جذاب به محیط ساختمان‌های شما می‌شود و هرکس از بیرون آن را مشاهده کند قطعاً لذت خواهد برد. در این سیستم‌ها برای طراحی معماری و قرار دادن شیشه در جهات افقی و عمودی از یک درپوش یا چسب و پلاستیک استفاده می‌شود.

  • روش یوچنل

این سیستم‌ها در واقع زیرمجموعه‌ای از فریم لس هستند که از این روش کلاف آلومینیومی دور شیشه استفاده نخواهد شد و با یک اسپیسر مخصوص شیشه و با قرار دادن قطعات به صورت پازلی در یک فضای خالی بهره برداری می‌شود و در این زمینه از یک چیزی بنام اسپیسر یا فضا و یک چسب استراکچرا بهره برده می‌شود و قیمت آن نسبت به روش بدون فریم ارزان‌تر است.

نمای کرتین وال از لحاظ فنی

شاسی‌ها و لامل‌هایی که در کنار پروژه ساختمانی قرار گرفته‌اند، نمای کرتین وال را تشکیل می‌دهند. در این شیشه‌ها به عنوان نمای ساختمانی نصب می‌شوند و جای اینکه روی ساختمان قرار بگیرند، بر روی سازه‌های کرتین وال نصب می‌شوند، وزن حاصل از نصب شیشه‌ها بر روی ساختمان کم می‌شود و مقاومت خانه‌ها را نسبت به زلزله افزایش می‌دهند.

معمولاً از این نماها در ساختمان‌های بزرگ شهر تهران استفاده زیادی شده است و جزو ساختارهای اصلی نمای ساختمانی می‌باشد و بعد از اینکه این نما را نصب نموده‌اید با شاسی و لامل و بعد از آن شیشه‌ها و سایر پوشش‌ها را با دقت بالا روی آن نصب می‌کنیم.

ویژگی‌های نمای کرتین وال

ویژگی‌های نمای کرتین وال

این نماها ویژگی‌های بی نظیری همانند عایق حرارت و صوت و رطوبت دارد و برای نماهای ساختمانی خارجی استفاده می‌شود و باعث افزایش نور داخل خانه‌ها و کاهش مصرف انرژی می‌گردد و حتی باعث زیبایی خاصی به محیط‌های خارجی برج‌ها و خانه‌های مسکونی و تجاری بلند می‌شود.

این سازه‌ها سبک هستند و از بار وارد شده بر روی ساختمان‌ها می‌کاهد. مقاومت مناسبی روی زلزله دارند و نصب آنها نیز بسیار آسان بوده از لحاظ قیمت نیز بسیار ارزان هستند و نصب و مونتاژ خواهند شد.

معمولاً به دلیل عایق مناسب در برابر حرارت و صورت توانسته بهینه سازی دمای محیط را انجام دهد. اگر نیاز به ساختمانی با مصرف انرژی کمتر را دارید قطعاً مناسب شما است. کرتین وال‌ها جزو سازه‌های سبک به حساب می‌آیند که بار کلی وارد شده بر ساختمان‌ها را کم می‌کنند.

این نماها مقاومت عالی در برابر زلزله‌ها دارند و به آسانی نصب شده و نسبت به بقیه نماها مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند. در ادامه اگر نیاز به خریداری و نصب این سازه‌ها هستید می‌توانید ارزان دُر آنها را تهیه نمایید. ما می‌توانیم در اجرا و نصب آنها در کنارتان باشیم و بتوانیم بادقت فراوان و کیفیت عالی این نماها را بر روی ساختمان شما اجرا کنیم.

به بالای صفحه بردن
Call Now Buttonمشاوره رایگان